Změna režimu parkování na náměstí

Typ: Informace na titulní straně
Změna režimu parkování na náměstí

Změna režimu parkování na náměstí

Na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Přeštice dojde na Masarykově náměstí ke změně režimu parkování. Tato změna stručně spočívá v tom, že v pracovních dnech mezi 8. až 16. hodinou bude parkování časově omezeno na dobu 3 hodin, přičemž výjimka z tohoto omezení může být udělena parkovací kartou. Parkování tedy zůstává bezplatné. O vydání parkovací karty mohou žádat lidé bydlící nebo podnikající na náměstí a za její vydání bude účtován pouze administrativní poplatek 50.- Kč. Tento parkovací režim byl zastupitelstvem vybrán jako ten nejšetrnější a nejlevnější pro všechny zúčastněné. Od této změny si slibujeme vytlačení dlouhodobě parkujících automobilů, jejichž majitelé například používají centrum města jako odstavné parkoviště při cestě do práce a přestupu na autobus. Záchytná parkoviště jsou k dispozici za bytovými domy u hřbitova a u Penny. Další velké záchytné parkoviště vznikne v horizontu dvou let u vlakového nádraží.

Pravidla rady města č. 1/2017 přesně vymezují jak režim parkování, území dotčené tímto režimem, tak i podávání žádostí a vydávání parkovacích karet, které opravňují držitele parkovat v zóně časově neomezeně. Rezervovaných placených parkovacích stání označených dopravní značkou, případně parkování na vlastním pozemku, se žádná omezení netýkají, byť jsou součástí vymezené zóny. Formulář žádosti je přílohou Pravidel rady města č. 1/2017 a je možné jej stáhnout také na webových stránkách města.

Oproti původním Pravidlům rady města 2/2016 pravidla nová (1/2017) umožní získat parkovací kartu i těm, kteří bydlí ve vymezené oblasti, ale nejsou přímo vlastníkem automobilu, jež užívají. Dále budou oprávněnými žadateli všichni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Přešticích.

Marek Krivda

Vytvořeno: 9. 12. 2016