Město Přeštice

S čím Vám můžeme pomoci?

Rubrika „Co se chystá“: Díl 1 - Cyklostezky a turistické trasy

Rubrika „Co se chystá“: Díl 1 - Cyklostezky a turistické trasy 1

První díl z rubriky "Co se chystá" věnované realizovaným i teprve připravovaným projektům města.

Cyklotrasa č. 38 – úsek Zámostí-Loděnice

Připravovaný úsek je součástí dálkové cyklotrasy č. 38 Plzeň-Klatovy-Železná Ruda. Cyklotrasa na jedné straně umožní cyklistům dojet ze Zámostí k areálu přeštické střelnice a dále pokračovat dalším připravovaným úsekem do cyklokrosového areálu s pumptrackem na PRIORU bez toho, aby museli jet po frekventované silnici II/230 směr Nepomuk. Na druhou stranu pak bude cyklotrasa kopírovat koryto řeky Úhlavy a při zahrádkách přivede cyklisty do areálu přeštické Loděnice. Odtud pak bude pokračovat při chodníčku až na hranici katastru obce Příchovice. V současné době je stavba v povolovacím procesu. Po získání stavebního povolení budou prověřovány vhodné dotační tituly k realizaci.

cyklotrasa č. 38

Cyklotrasa č. 38 – úsek HPC-Nepomucká ulice

Dalším plánovaným úsekem cyklotrasy č. 38 je propojení v současné době hojně využívané hospodářské cesty směrem na Dolní Lukavici kolem areálu čistírny odpadních vod s Nepomuckou ulicí. V rámci připravované rekonstrukce Nepomucké ulice by pak měl, pokud to šířkové poměry dovolí, vzniknout chodník i cyklopruh od Zámostí až do města. Tím by se cyklisté pohodlně dostali do centra. Na uvedený úsek je požádáno o dotaci v rámci programu Plzeňského kraje. Pokud bude město úspěšné, k realizaci by mohlo dojít ještě letos.

HPC-Nepomucká

Cyklostezka Skočice

Realizace cyklostezky do Skočic je rozdělena do dvou etap. První etapa je v současné době v projektové přípravě – červeně vyznačeno na plánku níže. Vedle cyklostezky v tomto úseku povede paralelně i chodník pro pěší, který bude společně s cyklostezkou sloužit pro komfortní pěší a cyklo přístup nejen pro zaměstnance přilehlé průmyslové zóny, ale i pro uživatele nedalekých zahrádek. V rámci druhé etapy pak bude cyklostezka pokračovat podél silnice II/183 až do Skočic. Zde aktuálně probíhá majetkoprávní příprava.

cyklostezka Skočice

Cyklostezka PRIOR

Na úsek cyklotrasy č. 38, který vyústí při příjezdu do areálu přeštické střelnice, naváže cyklostezka, které cyklistu přivede do cyklokrosového areálu s pumptrackem na PRIORU a bude dále pokračovat až na turisty i cyklisty hojně využívanou cestu pod vrcholem Střížova. Zde tak bude moci cyklista pokračovat jedním směrem ke Střížovu či Osadě Šeříků, druhým směrem dále na Ticholovec a Příchovice. To vše bez nutnosti využít frekventovanou silnici směrem na Nepomuk. Tato stavba je v současné době v projektové přípravě.

cyklostezka PRIOR

Lávka na Vícov

Přístup k vícovskému kostelíku je dlouhodobě pro pěší a turisty z města velmi problematický a vede pouze po silnici. Proto byly zahájeny práce na lávce pro pěší, která umožní přejít řeku Úhlavu v meandru pod vícovským kostelíkem. Bezpečně se tak zpřístupní nejen tato památka, ale otevře se pro pěší pohodlnější přístup i do Osady Šeříků či dále na vrchol Střížova. V současné době probíhá projektová příprava. Odhadované investiční náklady jsou 2,3 mil. Kč bez DPH.

lávka na Vícov

Datum vložení: 29. 4. 2024 15:22