Pořízení a doplnění datových sad Digitální technické mapy města Přeštic

logo PK

V průběhu roku 2020 byl realizován projekt „Pořízení a doplnění datových sad Digitální technické mapy města Přeštice“. V jeho rámci došlo k doplnění účelové mapy povrchové situace a pořízení datových sad kanalizační infrastruktury ve správním území města Přeštice.

Samotné území města Přeštice bylo kompletně mapováno (účelová mapa povrchové situace) v rámci projektu DTM Plzeňského kraje již před delší dobou a technická dokumentace kanalizační stokové sítě odpovídala svou kvalitou době výstavby jednotlivých částí infrastruktury na území města a jeho přidružených obcí. Ve většině případů byly k dispozici pouze přibližné zákresy průběhu vedení, umístění jednotlivých zařízení a objektů a podklady v přesnosti odpovídající dnešním standardům a parametrům DTM DMVS PK byly dostupné pouze v malé části sítě.

Záměrem projektu bylo doplnění účelové mapy povrchové situace ve všech částech obcí spadajících do správního území města Přeštice, aktualizace účelové mapy povrchové situace v intravilánu Přeštic, pořízení dokumentace aktuálního stavu kanalizační infrastruktury na území města a zapracování dat do datového skladu DTM DMVS PK. Takto získaná data budou nadále udržována na základě vyhlášky „O vedení digitální technické mapy města“ a budou využívána nejen pro účely DTM DMVS PK, ale také jako podklad pro pasportní evidence města.

Celkové náklady na realizaci projektu dosáhly výše téměř 1,5 milionu korun a částkou 1.247.228,- Kč se na nich podílel Plzeňský kraj. Děkujeme!

Dnes je čtvrtek, 13. 5. 2021, 19:48:58

Sociální služby Přešticka