Rozvoj řízení lidských zdrojů v Městském úřadu Přeštice

Rozvoj řízení lidských zdrojů v Městském úřadu Přeštice

Městský úřad Přeštice má zájem být úřadem hodným 21. století, nejen po stránce technické nebo organizační, ale i v přístupu úředníků a zaměstnanců města k plnění úkolů města v samostatné i přenesené působnosti veřejné správy. Proto město mj. v roce 2010 požádalo o poskytnutí dotace z finančních prostředků Evropské unie na projekt „Rozvoj řízení lidských zdrojů v Městském úřadu Přeštice“.

Žádost byla v operačním programu „Lidské zdroje a zaměstnanost“ úspěšná, ve výběrovém řízení byl vybrán dodavatel  M.C. Triton, spol. s r. o., Praha. Dodavatel spolu s realizačním týmem projektu z řad pracovníků městského úřadu v průběhu letošního roku zpracovává postupně tzv. klíčové aktivity. Na výsledcích jednotlivých etap projektu se výrazně podíleli zejména vedoucí odborů městského úřadu, ale i další zaměstnanci.

V září společně uzavíráme druhé monitorovací období s tím, že ze čtyř klíčových aktivit, které jsou předmětem smlouvy, máme uzavřený personálně procesní audit, dodaný a implementovaný personální software se zaškolenou obsluhou, zpracovaný systém hodnocení zaměstnanců a zahájené nastavení tohoto systému. V posledním čtvrtletí tohoto roku se budeme věnovat provázanosti systému na platové ohodnocení zaměstnanců a školení vedoucích pracovníků v metodice systému hodnocení.

Výsledkem projektu bude jasná organizační struktura s příslušnými povinnostmi a  pravomocemi útvarů úřadu, jasně a přehledně nastavené kompetence a určené cíle až do úrovně jednotlivých zaměstnanců zařazených do městského úřadu. Na výsledcích plnění kompetencí a cílů bude od roku 2012 záviset osobní ohodnocení zaměstnanců úřadu. Systém by se tak měl stát výrazným motivačním prvkem k trvalému zlepšování efektivity činnosti městského úřadu.

Eva Česáková, tajemnice Městského úřadu Přeštice

Dnes je sobota, 27. 11. 2021, 0:05:30