Komunitní plánování v r. 2010 - 11

Logo KP

Podpora udržitelnosti procesu plánování dostupnosti sociálních služeb na území ORP Přeštice, DSO Úhlava a mikroregionu Běleč

Aktualizace projektu sociálních služeb ve správním obvodu Přeštice

Dne 1. 9. 2010 začala aktualizace projektu komunálního plánování sociálních služeb ve správním obvodu Přeštic a potrvá až do listopadu 2011.

Tento projekt zajišťuje Centrum pro komunitní práci západní Čechy ve spolupráci s Městským úřadem Přeštice. Jde o pokračování projektu, který probíhal od roku 2005 až do února 2007, na jehož základě vznikl Komunitní plán sociálních služeb pro období 2007–2010. Důležitou součástí tohoto dokumentu je realizační plán, ve kterém jsou obsaženy projekty určené k realizaci jako sociální služby.

Jedná se v podstatě o zmapování současného stavu sociálních služeb v dané lokalitě a současně zjištění potřeb uživatelů sociálních služeb, které nejsou naplněny. Tyto poznatky jsou srovnávány s finančními možnostmi města, popř. jsou hledány jiné finanční zdroje. Na základě těchto poznatků vzniká komunitní plán daného místa, jakási dohoda o nejpotřebnějších sociálních službách.

Od září až do prosince 2010 probíhala analýza současné sociální situace na Přešticku, při které byly zjišťovány údaje týkající se poskytovatelů sociálních služeb, zadavatelů sociálních služeb (Město Přeštice) a potřeb uživatelů sociálních služeb. Po celou dobu projektu jsou zveřejňovány informace týkající se komunitního plánování v Přeštických novinách a na internetových stránkách Města Přeštice, na veřejných jednáních a v regionálních médiích.

V lednu 2011 proběhla anketa a rozhovory týkající se potřeb uživatelů sociálních služeb. V lednu až únoru proběhlo také 1. veřejné jednání. Od února až do července se budou setkávat pracovní skupiny, ve kterých budeme zjišťovat vaše názory.

V červnu, nebo v září 2011 proběhne 2. veřejné setkání. Od července až do září bude zpracován do konečné podoby aktualizovaný plán rozvoje sociálních služeb a aktualizovaný katalog poskytovatelů sociálních služeb. V září až listopadu bude projednáván aktualizovaný plán v radě a zastupitelstvu.

Kontaktní osobou pro představitele a pracovníky obecních a městských úřadů ve správním obvodu Přeštic je:

Ing. Tamara Seidlová
Vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví
MěÚ Přeštice

Koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb:
Mgr. Stanislava Tejčková